Technisch probleem verbranderketel Dibo PW-H28 (2018)

Mocht u in het bezit zijn van bovenstaande hogedrukreiniger dan kan het gebeuren dat de machine op de warmwaterstand meer rookt dan toen de machine nog nieuw was.

DAN MOET U GELIJK STOPPEN MET SPUITEN OP DE WARMWATERSTAND!!

Het volgende is er namelijk aan de hand:
– het lucht aansluitrubber van de verbrandingsketel naar het ventilatorhuis is eraf geschoven, hierdoor kan er geen goede verbranding meer plaatsvinden en zal er meer rook ontstaan.

BIJ DOORSPUITEN RAAKT DE VERWARMINGSSPIRAAL ERNSTIG VERVUILD!
EN ZAL DEZE GEDEMONTEERD EN GEREINIGD MOETEN WORDEN!
(op de koudwaterstand kunt u gerust doorspuiten!)

De oorzaak van het lostrillen van dit rubber kan zijn:
Het transport van de hogedrukreiniger op een aanhanger, of voortduwen over een hobbelige stoep of klinkerstraat.

Oplossing:
1.  – demonteer de groene kap van de machine (let op de 6 schroeven zijn verschillend!).
2.  – het rubber bevind zich onderaan de verbrandingsketel in de bocht op de aansluiting naar de ventilator (zie foto).
3.  – u zal zien dat dit rubber van de tuit van de verwarmingsketel is afgeschoven, zorg dat u hem onder en boven weer erop schuift (onderkant kan vervelend zijn), zet hem vervolgens met een brede trekband stevig vast (zie foto).
4.  – laat de machine op warm water (heetste stand) minimaal 10 minuten spuiten, hierdoor zal de ketel schoon branden en niet meer roken.

Mocht de ketel na bovenstaande handeling nog ernstig roken, dan heeft de vervuiling te lang plaatsgevonden (door het losse rubber) waardoor de verwarmingsspiraal gedemonteerd en gereinigd moet worden.

WEER ER DUS OP TIJD BIJ!

Klik op onderstaande foto’s om in te zoomen.